Galeria

APEL -„BEZPIECZNE FERIE 2017”

Dnia 13.01.2017r.odbył się apel pt.”Bezpieczne ferie zimowe”. Uczniowie klasy V i VI przypomnieli w jaki sposób należy zachowywać się podczas zimowych zabaw na śniegu tak, aby po skończonych feriach cało i bezpiecznie powrócić do szkoły. W czasie apelu uczniowie zobaczyli film profilaktyczny oraz odbyli pogadankę z policjantem Szymonem Widenka na temat prawidłowego zachowania się w czasie ferii zimowych. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Ciuraj, apelując o rozsądek i ostrożność, a także życząc wszystkim dzieciom i nauczycielom śnieżnych i radosnych ferii oraz powrotu do szkoły w dobrych humorach i w pełni sił.

LAUREACI KONKURSU „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” PAŹDZIERNIK 2016

Konkurs Przyjaciel Miś

Przedszkolni zwycięscy konkursu "Mój przyjaciel Miś" I miejsce Patryk Jeleń II Miejsce Małgosia i Dawid Smyczek Wyróżnienia: Nicola Pawełek, Martyna Cuber, Karol Huwer, Paweł Szkatuła, Miłosz Rus Gratulujemy!

Biblioteka w Wodzisławiu

W piątek 25 listopada odbyła się wycieczka przedszkolaków do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej oraz zwiedziły wszystkie działy biblioteki. Później poszliśmy do księgarni na rynku. Przedszkolaki dowiedziały się mnóstwo nowych rzeczy o książkach i czytelnictwie a przy okazji świetnie się bawiły.

Mój przyjaciel miś

Kubuś Puchatek w przedszkolu

Wybory do samorządu szkolnego

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

W dniu 16.09.2016r. gościliśmy w naszej szkole policjantów z Komisariatu Gorzyce: asp.szt. Szymon WIDENKA i asp.szt. Rafał WITEK. W czasie spotkania dzieci z OP i klas I-III miały okazję zwiedzić radiowóz, zobaczyły bajkę profilaktyczną na temat bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły i w domu, która została omówiona przez naszych Gości. Dzieci miały okazję również wykazać się swoją wiedzą na temat bezpiecznego zachowania w konkursie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym „Bądź bezpieczny na drodze” w czasie którego odpowiedzi oceniane były przez policjantów.

Początek roku szkolnego 2016/2017

Gala Mistrzów

Piknik szkolny

Spotkanie z iluzjonistą

Zielona szkoła

W kwietniu w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne z członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Bluszczowie.Uczniowie mieli okazję poznać sposoby przeprowadza akcji gaśniczej.Strażacy pokazali swoje umiejętności i zademonstrowali sprzęt strażacki. Nie lada atrakcją była możliwość jego użycia przez uczniów naszej szkoły. Odbyły się również, krótkie zawody sportowo - pożarnicze.

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

Koncert Piotra Cybułki

Dzień Ziemi

HALLOWEN W PRZEDSZKOLU

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA I KONKURS PLASTYCZNY „ZNAM SWOJE PRAWA””

TEATRZYK

DZIEŃ GÓRNIKA

Dnia 4 grudnia 2015 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Górnika. Były scenki z życia górnika, wiersze i tańce, a dodatkowo uroczystość ubarwił nasz gość Pan Janusz Chłapek, który opowiedział nam o pracy górnika i o symbolach górniczych.

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO KWK RYDUŁTOWY - ANNA

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Siódmego grudnia odwiedził naszą szkołę wyjątkowy gość – święty Mikołaj. Na spotkanie z nim przybyły również ze swoimi rodzicami małe dzieci, które nie uczęszczają jeszcze do przedszkola. Dzieci przygotowywały się już wcześniej na przyjście św. Mikołaja, poznając jego historię, jego dobroć okazywaną m.in. poprzez obdarowywanie prezentami ludzi, a w szczególności dzieci. Przedszkolaki uczyły się wierszyków oraz piosenek na powitanie tego niezwykłego gościa. Przed przyjściem Mikołaja dzieci miały możliwość świetnej zabawy, w której główną rolę odegrały Minionki. Właśnie one zaprosiły do nas Mikołaja, który po wkroczeniu na salę został radośnie powitany przez wszystkie dzieci. Po przywitaniu nastąpił długo wyczekiwany moment rozdawania prezentów uwieczniony pamiątkowymi zdjęciami. Dzieci bardzo ucieszyły się z podarunków. Po pożegnaniu gościa przystąpiły do ich rozpakowywania. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i firmom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

AUDYCJA UMUZYKALNIAJĄCA

W piątek 18 grudnia 2015 r. dzieci miały okazję uczestniczyć w świątecznej audycji muzycznej. Tym razem wysłuchaliśmy utworów związanych z okresem świąteczno-zimowym. Dzieci zostały również zaproszone do czynnego udziału w audycji, poprzez własne improwizacje na instrumentach muzycznych. Dużą radość sprawiło uczniom wspólne wykonanie utworu „Mam tę moc” z bajki „Kraina Lodu”. Cieszymy się na kolejne spotkania z muzyką.

JASEŁKA

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

BALIK W KLASIE III

BALIK W PRZEDSZKOLU

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

KONKURS „MAŁY ŚLĄSKI RECYTATOREK”

W piątek 12 lutego 2015 r., tuż przed feriami zimowymi nasz przedszkolak Karol Szymiczek wziął udział w konkursie gawędziarskim „Mały Śląski Recytatorek”, który był organizowany przez Przedszkole Publiczne w Gorzyczkach. Pięknie się zaprezentował i pogodoł wszystkim zebranym o starziku, kiery szykowoł się do Wielkanocy. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu syna do konkursu.

ZAJĘCIA PSYCHOEDUKACYJNE „PIES MÓJ PRZYJACIEL”

Na przełomie lutego/marca gościliśmy w naszej szkole pedagoga p. Annę Weiss, która przeprowadziła dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I-III zajęcia psychoedukacyjne z udziałem psa Leosia. Dzieci w trakcie zajęć uczyły się zasad postępowania z psem oraz budowanie pozytywnych relacji w kontaktach z czworonożnymi przyjaciółmi. Spotkanie z Leosiem było bardzo ciekawe, atrakcyjne i wzbudziło wiele pozytywnych emocji.